.Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-4, Ατρόμητος-Κέρκυρα 2-0 και Αρης-Πανιώνιος 2-1

Με τέρματα των Λάζαρ (70'), Σαλπιγγίδη (76'), Γιάννου (87') και Σταφυλίδη (90΄+2) ο ΠΑΟΚ πέτυχε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 4-1 από τον Πανθρακικό μέσα στην Κομοτηνή, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Κάτσε (32'), όμως από το 41' αγωνίζονταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Κουτσόπουλου, σε πέναλτι που δόθηκε και που δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ ο Σαλπιγγίδης, καθώς το απέκρουσε ο νεοεισελθών Αντίλοβιτς.

ο Ατρόμητος ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Κέρκυρας επικρατώντας 2-0 στο γήπεδο του Περιστερίου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Φυτανίδη, ενώ στο 31΄ ο Ταυλαρίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Νωρίτερα, ο Αρης κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη επί του Πανιωνίου με 2-1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 29ο λεπτό με τον Αγγελούδη, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Νέας Σμύρνης στο 42΄ με τον Ντούνη. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Αγκάνθο στο 79΄.