.Απογοήτευσε και πάλι ο Παναθηναϊκός

Δεν μπορεί ο Παναθηναϊκός, που έμεινε για 4ο διαδοχικό ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι «πράσινοι» έμειναν στο 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης στο Ολυμπιακό Στάδιο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, απογοητεύοντας γι' άλλη μια φορά τους οπαδούς τους, που ξέσπασαν σε αποδοκιμασίες. Οι Αρκάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τσαμπούρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80ό λεπτό.

Πλατανιάς-Ξάνθη 3-2

Ματς με συναρπαστική εξέλιξη στην Κρήτη όπου ο Πλατανιάς νίκησε 3-2 την Ξάνθη, παρότι στο 80΄ το σκορ ήταν 1-1! Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Γκλέισον (αυτογκόλ 48΄) και Ντόε (84΄, +90΄) και για τους φιλοξενούμενους οι Γκλέισον (11΄), Βασιλακάκης (89΄). Η Ξάνθη αγωνίστηκε με δέκα παίκτες στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, λόγω αποβολής του Μαρίν στο 39΄.

Πανθρακικός-Βέροια 0-1

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Βέροια, επικρατώντας 1-0 του Πανθρακικού. Το ματς έγινε στο γήπεδο της Κομοτηνής και το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Καλτσάς στο 50ο λεπτό.